چاپ آسمان مجازی

همیشه آسمان و رازو رمزهایش برای بشر جذاب اما دست‌نیافتنی بوده است. سالیان زیادی انسان‌ها زیر این آبی بیکران نشسته و دست به تفکر می‌زدند. اما حالا با شهری شدن زندگی‌ها، نشستن زیر آسمان و خیره شدن به آن کمی سخت و بعید به نظر می‌رسد.

اما ایده ساخت و چاپ آسمان مجازی، همچنان می‌تواند جایگزین مناسبی در زندگی‌های آپارتمان‌نشینی باشد. با این ایده شما می‌توانید آسمانی زیبا در فراز سقف خانه و یا محل کارتان داشته و علاوه بر زیباسازی دکوراسیون داخلی خود، احساس آرامش و تمرکز را به محیط‌تان بیاورید.

آسمان مجازی در حقیقت تصویری از یک آسمان یا هر آنچه بخواهید بوده که بر روی مجموعه‌ای از تایل‌های طلقی چاپ می‌شود و روی سقف نصب می‌شود. زیر این سقف مجازی (تایل‌ها) نیز منبع نوری به‌کار برده می‌شود که جذابیت خاصی را ایجاد می‌کند.

از چاپ آسمان مجازی که به آن سقف کاذب چاپی، سقف کاذب طرح دار و یا سقف کاذب تصویری نیز می‌گویند، می‌توان در سقف شرکت‌ها، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، مهدکودک‌ها، فضای منزل نظیراتاق پذیرایی، اتاق کودک و یا اتاق خواب، سرویس‌های بهداشتی، استخرها و هر جایی که تصور کنید، استفاده نمود.

چاپ آسمان مجازی که یکی از انواع چاپ استیکر تزئینی محسوب می‌شود، به دو صورت چاپ استیکر و چاپ بک لیت قابل انجام است. در نوع اول چاپ بر روی استیکر (چاپ وینیل) انجام شده و سپس بر روی تایل‌های طلقی چسبانده می‌شود و در نهایت قبل از نصب، چاپ لمینیت سرد (لمینیت‌کشی) به منظور افزایش ماندگاری روی آن صورت می‌گیرد. در نوع دوم که به صورت چاپ بک لیت انجام می‌شود، چاپ بر روی یک لایه طلق شیری‌رنگ صورت گرفته و میان دو صفحه پلکسی گذاشته می‌شود.

طرح چاپ شده بر روی آسمان مجازی نیز می‌تواند به شکل آسمان، کهکشان، اقیانوس، ستارگان، آکواریم و یا هر طرح دلخواه دیگری باشد. فقط درنظر داشته باشید که برای انتخاب طرح، به دیگر عناصر دکوراسیون داخلی خود نظیر چیدمان، تنوع رنگ‌ها و سردی و گرمی آنها دقت کنید.

آسمان مجازی را می‌توان بر روی تایل‌های طلقی با اندازه‌های (۶۰در۶۰) و (۱۲۰در۱۸۰) و با ضخامت‌های دو، چهار و پنج میلی‌متر چاپ نمود که برای سایز بزرگتر، تایل‌های طلقی پنج میلی‌متری مناسب است.

تفاوت چاپ آسمان مجازی و سقف کشسان

چاپ سقف کشسان به لحاظ ظاهر تقریبا شبیه به آسمان مجازی بوده، اما دو تفاوت عمده دارد: یکی اینکه برای نصب سقف کشسان و حتی تعویض منبع نوری آن، نیاز به متخصصان این امر دارید و خودتان قادر به انجام آن نخواهید بود. اما در نصب آسمان مجازی به صورت چاپ استیکر و یا بک لیت نیاز به ساخت و یا تعویض سازه ندارید. مورد دیگر آنکه چاپ آسمان مجازی گزینه به‌صرفه‌تری برای شما نسبت به سقف کشسان است.

مجموعه چاپ تینی با سال‌ها تجربه در صنعت چاپ، این توانایی را دارد که در محل زندگی و یا کار شما دریچه‌ای رو به آسمان برایتان بسازد. چاپی که توسط مجموعه ما انجام می‌شود هم به صورت چاپ از رو (روی طلق سفید) و هم به صورت چاپ از پشت (روی طلق شفاف با کاور سفید به شکل چاپ معکوس) با بالاترین کیفیت جوهر و متریال چاپی می‌باشد.

شما می‌توانید طرح موردعلاقه خود را با هر شکل و مدلی که بخواهید از میان طرح‌های متنوع ما انتخاب کرده و سفارش دهید.

چاپ آسمان مجازی